وای !!!!! رودک عسل خوار دیده شد

رییس اداره محیط زیست رفسنجان از مشاهده یک گونه حیوان کمیاب به نام ˈرودک عسل خوارˈ در منطقه حیات وحش این شهرستان خبر داد.

به گزارش جهان، ˈحبیب اکبریˈ روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: رودک عسل خوار از گونه های کمیاب است که به علت داشتن لانه قابل دسترس و آسیب پذیر و همچنین اعتقاد مردم بومی مبنی بر اثرات درمانی چربی این حیوان، نسل آن در معرض انقراض است.

وی با اشاره به اینکه زیستگاه این حیوان توسط انسان با کشاورزی، دامداری و حفر معادن تسخیر می شود گفت: این حیوان از خانواده راسوها است و دست و پای کوتاه و سیاه، زیر بدن سیاه و روکش بدن سفید دارد.

 او ادامه داد: طول سر با تنه رودک عسل خوار ۶۰ سانتیمتر است.

وی نام علمی این حیوان را mellivora caplsis عنوان و بیان کرد: زیستگاه جهانی این حیوان در فلسطین، شبه جزیره عربستان، ترکمنستان، شرق هند و قاره آفریقا است و علاقه شدید به خوردن عسل دارد.

او گفت: این حیوان از لاشه حیوانات، تخم پرندگان و غیره تغذیه می کند و در آفریقا با پرنده عسل یاب همزیستی دارد بطوری که این پرنده پس از یافتن کندوی عسل با آوازخوانی، رودک عسل خوار را به خوردن عسل دعوت می کند.

رییس اداره محیط زیست رفسنجان در ادامه به وجود گونه های کمیاب حیوانات وحشی از جمله ˈگربه کاراکال، پالاس و گربه وحشی، رد پای یوزپلنگ، هوبره، قوچ و میش و انواع پرندگان کمیابˈ در این منطقه اشاره کرد.

وی افزود: حفظ حیوانات وحشی و افزایش جانوران کمیاب موجب ارتقاء میزان گردشگری در مناطق مختلف می شود.

او همچنین گفت: چهار تن علوفه و دو تن گندم و جو در سال جاری از طریق کمکهای شهرداری، شورای شهر و گروه دوستداران طبیعت تهیه و در منطقه حیات وحش رفسنجان برای حیوانات کمیاب توزیع شد.

اکبری ادامه داد: قرار است برای تامین آذوقه پاییز و زمستان سال آینده حیوانات حیات وحش رفسنجان ۱۰ تن علوفه و سه تن گندم و جو به ارزش ۱۳۰ میلیون ریال توسط اعضای شورای شهر رفسنجان خریداری شود.

/ 4 نظر / 86 بازدید
samir

[دست]وبلاگ زیبایی داری.[دست] [تلفن]به من هم سر بزن[تماس]

جزوه

بنام خدا قابل توجه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد و دکترای محیط زیست گروه جزوات ارشد با سابقه 5 سال مشاوره و ارائه جزوات کنکور ارشد رشته مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست، در حال حاضر مجموعه جزوات کامل و مدون کنکور ارشد و دکترا را بصورت تایپ شده و برگرفته از کلیه کتابها و جزوات رفرنس کنکور آماده ارائه نموده است. این گروه همواره رتبه های برتر کنکور را در سابقه کاری خود داشته است لطفا جهت مشاوره و سفارش جزوات با شماره 09365011721 تماس بگیرید وبلاگ: mz89.blogsky.com ایمیل: jozveharshad1389@gmail.com شماره تماس برای مشاوره و خرید: 09365011721 زیر نظر خانم مهندس شاکری

وبلاگ چون /اهوی خفته ی بیدار نشونده شده که

جزوه

بهترین جزوات کنکور کارشناسی ارشد و دکترای محیط زیست زیر نظر خانم مهندس شاکری www.mz89.blogsky.com شماره تماس: 09365011721